Půjčka na směnku – výhody a nevýhody

Většina půjček na našem trhu bývá často spojena také s určitým typem smlouvy. Ta může mít i jednodušší podoby, jako je třeba jenom online smlouva. Stejně tak ale existuje i možnost, kterou bychom mohli popsat jako půjčka na směnku. V takovém případě smlouvu nahrazuje jenom jednoduchý dokument, kde je několik základních věcí. Mezi ty se řadí třeba:

  • Identifikace výstavce směnky
  • Částka a způsob zaplacení
  • Místo a termín zaplacení

Jak je tedy jasně patrné, samotná směnka je velmi jednoduchým dokumentem, který tak ukazuje, že i bez složité administrativy je možné získat konkrétní půjčku. A kde a od koho? I na to se samozřejmě podíváme. Začněme ale tím, jak velké jsou sumy, o které lze žádat.

Získat je možné libovolné částky

Jelikož je na našem trhu celá řada poskytovatelů, kteří nabízejí právě tento konkrétní typ půjčky, můžeme objektivně říci, že možností, kolik lze získat, je více než dost. Pamatujme, že to mohou být tisíce korun, stejně jako to mohou být třeba i miliony. Záleží zkrátka na tom, kolik potřebujeme a koho oslovíme.

S tím následně souvisí také termíny splatností, které se ke směnce vážou. Jak jsme si uvedli výše, obvykle jde o pevně dané datum, v rámci kterého musíme daným způsobem půjčené peníze uhradit. I zde to může být v řádech týdnů, stejně jako třeba let.

Kdo půjčku poskytne?

Začneme tím, kdo ji neposkytne. Jsou to banky, jelikož ty v oblasti půjček nabízejí možnosti spojené výhradně s klasickou smlouvou. Je tedy jasné, že hledat budeme muset v segmentu nebankovním. Kromě něho to však může být také půjčka od soukromé osoby. Je tedy opět jenom na nás, kudy se vydáme. Prioritou by však mala být výše částky, stejně jako případná výhodnost, nebo celkově férový a objektivní přístup.

Poměrně jednoduchá možnost získání

Velkým plusem u daných půjček je především to, že z hlediska získání nejsou nijak složité. Právě naopak. Není problémem získat je rychle, stejně jako bez složitého dokládání. I to jasně vede k oblíbenosti, především potom v segmentu problémových klientů. Tedy těch, kteří mají závazky z minulosti, nebo jsou v současné době bez příjmu.

Pozor na lichváře

I když se na první pohled půjčky na směnku jeví jako zajímavé možnosti spojené s mnoha benefity, nezapomínejme na fakt, že jsou v tomto segmentu často k vidění i lichváři. Ti tak půjčují na velmi vysoký úrok a využívají tak bezvýchodné situace mnohých lidí. Takovým nabídkám je určitě dobré se vyvarovat. Nejenom, že se můžete zadlužit do konce života, ale zároveň můžete riskovat i vcelku nepříjemné metody vymáhání, které užnou i na hraně zákona. V tomto je možné spatřit hlavní negativum, které dnes tento typ úvěrů vlastně má. Jinak je lze označit za vcelku zajímavou nabídku ve světě nebankovních úvěrů.

Sjednat půjčku