5 tipů, jak správně vybrat půjčku online

Internet nám usnadňuje život v mnoha směrech. Nákup vánočních dárků zvládneme, aniž bychom museli vytáhnout paty z domova, a totéž platí i pro placení účtů, čtení zpráv nebo dokonce výběr půjčky. Kvůli rychlému a snadnému vyřízení však lidé často bývají lehkovážní a zavazují se k produktům, které pro ně nejsou zrovna výhodné. Pokud se však budete řídit následujícími tipy, tak nemůžete šlápnout vedle.

1) Důkladně si prověřte poskytovatele

Banky se obecně považují za solidní poskytovatele, nicméně když dojde na nebankovní společnosti, tak už je třeba být obezřetnější. Navzdory novým zákonům, které se snaží potenciální dlužníky chránit, mezi nimi stále existují firmy, jejichž základní obživou jsou právě problémoví klienti. Za opožděné splátky, a to třeba jen o pár dní, si totiž účtují dvojnásobek nebo dokonce trojnásobek dlužné částky, což v mnoha případech dělá pěkný balík. Abyste se něčemu takovému úspěšně vyhli, prověřujte si poskytovatele v diskuzích a na stránkách s hodnocením uživatelů. Tam se totiž na rozdíl od jejich stránek dozvíte skutečně objektivní informace.V

2) Vybírejte tam, kde schválení probíhá online

Některé společnosti půjčky sice prezentují tak, že to vypadá, jako byste je mohli od začátku až do konce vyřídit online. Po zadání všech osobních údajů však můžete zjistit, že stejně nakonec musíte přijít na příslušnou pobočku a absolvovat osobní schůzku, čímž celá služba ztratí svou základní podstatu. Už při hledání tedy dbejte na to, aby byl poskytovatel vaši žádost schopen vyřídit online od začátku až do konce. Nezapomeňte si předem připravit naskenovaný občanský a řidičský průkaz, výplatní pásku nebo výpis z účtu a vaši aktuální fotografii pro ověření dokladů.

3) Zjistěte si všechny informace

Našli jste si na internetu na první pohled velmi výhodnou půjčku bez registrů, vyplnili své osobní údaje a teprve potom na vás vyskočily všechny podmínky a poplatky, které jsou s ní spojené? Na to pozor! Vždy upřednostňujte produkty, u kterých znáte všechny informace dopředu. Jedině tak můžete vybrat úvěr, který vám bude maximálně vyhovovat v rámci výše vypůjčené částky, termínu splácení i výše měsíčních splátek. Nezapomínejte věnovat pozornost i případným poplatkům, samotná úroková sazba je totiž nezahrnuje.

4) Nabídky vzájemně porovnejte

I když se vám bude zdát první nabídka, na kterou narazíte, jakkoli výhodná, nikdy se do ní hned nehrňte. Vždy si vytipujte několik nejzajímavějších produktů a ty pak vzájemně porovnejte, jedině tak budete mít jistotu, že jste si vybrali skutečně výhodně. Tento krok vám opět velmi usnadní internet, který je plný nejrůznějších srovnávačů půjček, kde můžete nabídky jednotlivých poskytovatelů vyfiltrovat podle toho, zda vás zajímají malé krátkodobé půjčky nebo úvěr v řádech desetitisíců, který budete splácet podstatně déle.

5) Upřednostňujte rychlost a jednoduchost

Hlavními přednostmi vyřizování půjček online jsou rychlost a jednoduchost, a tak byste v praxi od těchto standardů rozhodně neměli upouštět. Pokuste se najít takovou půjčku, u které postačí, když zadáte několik základních údajů, a vše bude vyřízeno online. V případě takových produktů totiž nemusíte čekat několik dní, než vaši žádost zpracují, ale jen pár hodin. Také dejte pozor na společnosti, které slibují vyřízení do několika minut. Často si totiž bonitu žadatele příliš neověřují a pak dochází k takovým případům, kdy jsou lidé nuceni prodat dům nebo auto kvůli jedné, špatně zvolené mikropůjčce.

Sjednat půjčku