Půjčka do 10 minut: Jak na její výběr

Potřebujete co nejrychleji získat finanční hotovost a nikdo z rodiny a nejbližších vám nepůjčí? Pak vám nezbude než se obrátit na speciální bankovní a nebankovní instituce. Právě ony nabízejí velmi rychlé půjčky, jež mohou být často vyřízeny klidně i do pouhých 10 minut. Vše má ale svá pro i proti a situace nemusí být tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. I proto se podíváme na jednotlivá úskalí při volbě těchto expresních finančních produktů podrobněji.

Banka, nebo nebankovní společnost?

První otázkou, kterou byste měli řešit, je volba konkrétního poskytovatele. Mnozí lidé potřebující peníze jdou zpravidla do banky. Nicméně tady se setkávají s tím, že je velmi důkladně prověřována jejich bonita, tedy případná schopnost splácet. Ano, nebankovní půjčky jsou i na základě nového zákona poměrně přísné, nicméně dokážou uspokojit také méně bonitní občany. Najít se dají dokonce takové, které jsou realizovány bez nahlížení do registrů dlužníků.

Rychlost poskytnutí peněz může být velká

Že je mnohdy vyřízena nebankovní půjčka do 10 minut? Ano, je to skutečně možné, na tuzemském finančním trhu figurují instituce, jež i takovouto rychlou realizaci bez potíží zvládnou. Často rychlejšímu vyřízení brání pouze jednání bankovních domů, které nemusí mít transakce takto expresně zvládnuté. Jen rychlost by ale neměla být jediným kritériem, podle něhož se krátkodobá půjčka vybírá!

Nezapomínejte na podrobné srovnání

Nakupujete-li jakékoli zboží, zpravidla jste zvyklí porovnávat jeho ceny v různých prodejnách. U půjček by situace měla být podobná. Především moderní srovnání nejvýhodnějších půjček na internetu určitě využijte. Nestranné zjištění míry výhodnosti toho či onoho úvěru vám bude užitečné. Zjistíte i výši přeplatku a další důležité charakteristiky finančních produktů. Přímo v těchto porovnávačích lze mnohdy úvěr s daným poskytovatelem i uzavřít.

Sjednat půjčku