Studentská půjčka bez ručitele

Školné na některých univerzitách a středních školách není vůbec levnou záležitostí. Proto roste poptávka po studentských půjčkách. V mnoha případech ale mladí lidé nemají zájem vyhledávat pomoc svých rodičů nebo sourozenců, proto vyžadují, aby si mohli úvěr zřídit bez ručitele. Banky i nebankovní instituce na tuto potřebu zareagovali a proto je na trhu dostupná poměrně široká nabídka studentských půjček bez ručitele. Pojďme si tento finanční produkt blíže představit a popsat jednotlivé varianty. V tomto článku najdete i doporučení na konkrétní úvěry.

Účelová studentská půjčka

Studentské úvěry mohou být účelové nebo neúčelové. Účelová studentská půjčka bez ručitele je zpravidla dostupná za výhodnějších podmínek, neboť banka nebo nebankovní poskytovatel dané finanční služby mají větší jistotu, že student peníze vynaloží rozumným způsobem, což zvýší jeho šance na splacení v řádném termínu. Účelové úvěry se však obecně vyznačují složitější administrativou. Například v případě účelové studentské půjčky bez ručitele je totiž nezbytné podrobně popsat, na co budou zapůjčené peníze využity, a tento plán případně podložit i patřičnými dokumenty.

Jestliže tedy má být úvěr využit na hrazení školného, může být student bankou požádán o předložení potvrzení, kterým škola dané finanční instituci sdělí konkrétní výši studentových nákladů na studium. I kvůli těmto formalitám je zpravidla tato studentská půjčka bez ručitele vyřizována delší dobu. Jestliže jste tedy student a víte, že budete potřebovat peníze na uhrazení školného, neměli byste ztrácet čas a zjistit si co nejdříve všechny parametry vámi zvoleného úvěru. Pokud vše zvládnete tak, jak si bude banka nebo nebankovní poskytovatel této specifické půjčky přát, budete se moci těšit na nízké úroky a celkově výhodné podmínky.

Neúčelový úvěr

V některých případech studenti nepotřebují peníze na hrazení školného, ale obecně na studentský život. Jestliže je to i vás případ, máte možnost využít aktuálních nabídek českých bank, které nabízí několik neúčelových úvěrů určených právě pro studenty.

Neúčelová studentská půjčka není teoreticky tak výhodná, jako její účelová sestra, nicméně podstatnou výhodou tohoto produktu je větší flexibilita – peníze můžete vynaložit tak, jak uznáte za vhodné, a nemusíte řešit smluvní ujednání s bankou a ani jí nic dokazovat, pokud jde o to, jak peníze utratíte.

Doporučené nabídky

Úvěrové produkty ušité na míru studentům poskytuje několik českých bank. Jednou z nich je Komerční banka, která na mladé lidi cílí dlouhodobě například pomocí známých studentských účtů. Prostřednictvím bankovního účtu u Komerční banky můžete získat také jednoduchou studentskou půjčku bez ručitele na bázi kontokorentu. Jde tedy o běžný účet s možností přečerpání až po určitou mez. Ten druh úvěru je ideální na hrazení krátkodobých studentských výdajů.

Pokud si ale potřebujete půjčit peníze přímo na školné, bude se vám hodit studentská půjčka bez ručitele Gaudeamus, kterou poskytuje také Komerční banka. Kromě školného je možné peníze získané prostřednictvím tohoto studentského úvěru využít například i na učební pomůcky. Podstatnou výhodou této půjčky je možnost odložení uhrazení jistiny až do doby po ukončení studia.

Sjednat půjčku