Na co si dát pozor u SMS půjček

3SMS půjčky nepatří ve světě úvěrových produktů k těm největším favoritům, přesto však pro mnoho lidí představují způsob řešení jejich nepříznivé finanční situace. Způsobů, jak získat půjčku je hned několik. Buďto se můžete osobně dostavit na pobočku dané společnosti, nebo si sjednáte půjčku prostřednictvím internetových stránek, po telefonu nebo právě pomocí SMS zprávy. Ale i půjčky přes SMS mají svá rizika. Jaká? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to.

Poskytovatele půjčky vybírejte obezřetně

Nabídek půjček, které je možno vyřídit prostřednictvím jediné SMS zprávy je poměrně dost. Právě z tohoto důvodu byste měli být při výběru poskytovatele SMS půjčky obezřetní. Nepodlehněte hned první nabídce, kterou objevíte, ale zjistěte si o daném poskytovateli maximum dostupných informací. Dejte si tu práci a pročtěte si internetová fóra, ve kterých se můžete dozvědět spoustu důležitých informací. Jsou klienti s poskytovatelem, případně zprostředkovatelem půjčky, spokojení? Nastavila společnost transparentní podmínky poskytnutí půjčky? Není půjčka zbytečně předražená? Obrátili by se ti, kteří již služeb společnosti využili, znovu na daného poskytovatele? Tyto otázky a především odpovědi na ně by pro vás měly být při výběru poskytovatele SMS půjčky směrodatné.

Pozor na předražené linky

Ačkoli nový občanský zákoník, který vstoupil v platnost 1. 1. 2014, zakázal mnohé nekalé – ba dokonce lichvářské praktiky u poskytovatelů půjček, stále se ještě můžeme setkat s podvodníčky, kteří se snaží vydělat na nepříznivé finanční situaci žadatele o půjčku. Dávejte si proto pozor, zda pro poskytnutí půjčky není nutné zasílat SMS nebo volat na linky začínající známým předčíslím 90… Minutová sazba nebo hodnota SMS zprávy, kterou na toto číslo zašlete je opravdu neúměrně vysoká.

Sjednat půjčku