Jak si lze půjčit tzv. „na směnku“?

Dostali jste se do nepříjemné finanční situace, která vyžaduje okamžité řešení? Tím může být rychlé poskytnutí určité peněžní částky? Na koho se ale obrátit v případě, že vám banka odmítne půjčit? K tomu může dojít například tehdy, budete-li mít zápis v registru dlužníků nebo váš příjem nebude dostatečný. Pomoci by mohly nebankovní instituce, u kterých se můžete často setkat s půjčkou na směnku. Jak taková půjčka vypadá a na co si dát při jejím uzavírání pozor? To a ještě mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.

Co si představit pod pojmem „půjčka na směnku“?

Jedná se o půjčku, kterou nejčastěji poskytují právě nebankovní instituce. Finance vám mohou být poskytnuty v rozmanité výši a v nejkratším možném čase. Překážkou pro poskytnutí finanční částky nemusí být ani to, když máte záznam v registru dlužníků, nemáte dostatečný příjem nebo neseženete ručitele. Půjčka na směnku může být poskytnuta každému plnoletému zájemci, který je schopný splatit půjčku za předem dohodnutých podmínek. Ty jsou uvedeny právě na směnce, která v případě nedodržení podmínek opravňuje věřitele k vymáhání dlužné částky, ke kterému nejčastěji dochází právě skrz exekutory.

Kdy uvažovat o půjčce na směnku?

Tehdy, pokud máte jistotu, že budete schopni vypůjčenou částku po malých splátkách pravidelně splácet. Úroky z prodlení jsou zde poměrně vysoké a někde se s nimi nemusíte setkat vůbec. O to větším překvapením pro vás bude exekutor, který se bude dobývat do vašich dveří. Pokud vám však dodržování termínů nedělá problém, půjčka na směnku dokáže vyřešit nepříjemnou finanční situaci takřka ze dne na den. Délka splácení dluhu a výše splátek by měla být vždy předem dohodnutá ve smlouvě nebo zakotvená v samotné směnce. O půjčku na směnku můžete zažádat prostřednictvím internetového formuláře, jehož vyplnění vám nezabere více, než pár minut.

Sjednat půjčku