Jak na nebankovní půjčky? Které z nich stojí za to?
5 mins read

Jak na nebankovní půjčky? Které z nich stojí za to?

Vzít si úvěr u banky je zvláště u vyšších částek lepší a levnější možností, než si půjčovat v nebankovním sektoru. Mnoho lidí ale na bankovní půjčky nedosáhne, ať už je to z důvodu nedostatečného nebo žádného příjmu, záznamu v registrech dlužníků, exekucím apod. Nebankovní společnosti se na tuto klientelu více zaměřují a dokáží poskytnout alespoň menší půjčku skoro každému, zvlášť nyní, kdy už se malé půjčky sjednávají téměř výhradně přes internet.

U nebankovních půjček je třeba vybírat pečlivě

Získat úvěr od nebankovního poskytovatele je sice obvykle snadné a rychlé, je ale potřeba dávat si pozor a nežádat si o půjčku hned u první společnosti, na kterou narazíte. Zájem o půjčky je u rizikových klientů obrovský a s tím bohužel souvisí i spousta podvodníků, kteří nabízejí falešné nabídky podvodných půjček. Spousta lidí tak úplně zbytečně zaplatí několik tisíc jako poplatek předem a nakonec nic nedostanou, jiní zase protelefonují vysoké částky a dopadnou úplně stejně. Společnost, u níž si nebankovní půjčku vezmete, byste si měli nejdříve prověřit na internetu a ujistit se, že o žádný podvod nejde.

 top

Pokud vám stačí malá částka, zkuste rychlé SMS půjčky

Jestli vám stačí jen pár tisíc a zároveň jste schopni je do měsíce vrátit, ideálním řešením by pro vás mohly být rychlé SMS půjčky, které se navíc mnohdy dají získat i zcela bez úroků a poplatků. K solidním a ověřeným úvěrům tohoto typu patří např. půjčka Zaplo, Via SMS, Japonská půjčka nebo Ninja půjčka, pro ty, co potřebují trochu delší splatnost je dobrou alternativou CreditAir. Speciálně mezi rychlými půjčkami navíc neustále vznikají nové projekty a šance na získání malého úvěru je tak velmi vysoká pro většinu žadatelů.

Vyšší nebankovní úvěry se dají získat i se záznamem v registru

Trochu těžší už to ale je v případě, kdy potřebujete získat vyšší částku. Nebankovní společnosti, poskytující vysoké úvěry, už mají přísnější podmínky a schvalovatelnost jejich půjček už není tak velká. I tak se ale dají bez problémů získat půjčky se záznamem v registru dlužníků SOLUS (případně v jiných registrech), obvykle už se ale nevyhnete potvrzením o příjmu. Ke známým a férovým společnostem v tomto směru patří např. Provident Financial, z dalších lze jmenovat např. Smart půjčku nebo Profi Credit, který si představíme trochu podrobněji.

Profi Credit – spolehlivá nebankovní půjčka až na 4 roky

Vedle osobní půjčky nabízí Profi Credit i úvěr pro podnikatele, my se ale nyní zaměříme na standardní úvěr. Ten se dá získat od 10 000 Kč až do 166 000 Kč a je neúčelový, takže peníze můžete použít na cokoliv budete potřebovat. Dobu splatnosti si lze rozložit od 12 až do 48 měsíců, takže pokud budete chtít, můžete tak mít opravdu malé měsíční splátky. Nebankovní půjčka Profi Credit je navíc velmi rychlá – peníze dostanete už do 24 hodin od schválení žádosti, na pobočku vůbec nemusíte chodit a stačit vám bude pouze pár dokladů – občanský průkaz, doklad potvrzující adresu vašeho bydliště a potvrzení o příjmech.

Profi Credit nabízí i řadu dalších výhod – mimo jiné odměny za řádné splácení (vrátí vám část peněz) a možnost odložení splátky až o několik měsíců.

 

Srovnání půjček na internetu šetří peníze i čas

Pokud si ale nevíte s výběrem vhodné půjčky rady, nejlepší službu vám prokáží bezplatné nezávislé srovnávače půjček. Jedná se o webové portály, které se zaměřují na porovnání bankovních i nebankovních úvěrů a obvykle obsahují i podrobné recenze, tabulky splátek, odpovědi na časté dotazy a celou řadu dalších informací. Půjčky si na nich můžete srovnat podle různých parametrů, např. podle jejich výše, úrokových sazeb, RPSN nebo doby splácení.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *