Existují ještě půjčky na směnku bez registru? Odpověď uvnitř článku?

Existují ještě půjčky na směnku bez registru? Odpověď uvnitř článku?Pátráte po půjčkách na směnku a to ještě takových, které by vám byly poskytnuty i v případě, máte-li záznam v registru dlužníků? Pokud procházíte jednotlivé weby, oficiální stránky nebankovních společností, ale i osobní stránky soukromých investorů, s největší pravděpodobností se vám tento produkt nedaří najít. Půjčky na směnky byly totiž zakázány zhruba před 2 lety. Proč k tomuto zákazu došlo? Zjistíte na následujících řádcích.

Směnka může být třeba i pivní tácek

Nebezpečí, které za podepsáním směnky stojí, vás může uvrhnout doslova před bránu pekelnou. I přesto, že náležitosti směnky byly v zákoně popsány, ve výsledku stačilo vaše jméno, rodné číslo a podpis na pivním tácku nebo kousku ubrousku a pokud jste se sousedovi při poslední hře mariáše třeba k milionu, druhý den se z vašeho souseda stal soused-milionář. Proto naši zákonodárci sáhli k tomuto radikálnímu opatření, které mělo za cíl jediné – ochranu spotřebitele.

Půjčky bez registru ale stále existují

I přesto, že půjčky na směnku z našeho trhu takřka vymizely, produkt s názvem „půjčky bez registru“ řada nebankovních institucí stále nabízí. Pokud jste se tedy vinou vlastní nebo pochybením úřadů dostali do některého z registru dlužníků, pak nezoufejte! V bance vám sice nepůjčí, nicméně u nebankovní instituce můžete pochodit. Pokud máte dostatečný příjem, nebo ručitele či nemovitost, jíž můžete poskytnout jako zástavu, nebude vám při vyřizování půjčky bez registru stát takřka nic v cestě. Konkrétní společnost, která se ovšem na tento druh půjček specializuje, vybírejte pečlivě. Neunáhlete se a o daném poskytovateli si najděte pokud možno co nejvíce dostupných informací. Zabrouzdejte na internetu, v diskuzích nebo fórech a pročtěte si, jaké jsou názory jednotlivých klientů.

Sjednat půjčku