Jak vybírat půjčky na směnku, které fungují? A na co si dát pozor?
Jedna kapsa prázdná a druha vysypaná – tak přesně ten pocit již s největší pravděpodobností zažil každý z nás. Dostat se do finanční tísně je vlastně úplně jednoduché. Stačí zapomenout na jednu nezaplacenou složenku, fakturu od telefonního operátora nebo jiný závazek vůči bance či nebankovní instituci a problém je na světě. Co dělat v takovém případě? Řešení existuje hned několik. Buďto se uskromníte a zkusíte rodinný rozpočet opětovně vyrovnat nebo sáhnete do dřívějších úspor. Nejméně efektivním a zpravidla také nejrizikovějším řešením je půjčka. Pokud již máte nabrány půjčky od bankovních domů i nějakého toho nebankovního věřitele, zřejmě se do vašeho hledáčku dostanou půjčky na směnku, jejichž poskytnutí slibují někteří věřitelé třeba ještě dnes. Opravdu je ale možno půjčky na směnku poskytovat? Jak takovou půjčku na směnku vybírat a na co si dát pozor? Pojďme se na toto téma důkladněji zaměřit.
Půjčky na směnku = nelegální a nefungující
Jelikož představuje směnka jeden z nejrizikovějších cenných papírů, jež může prakticky představovat cokoli od pivního tácku přes kousek ubrousku nebo účtenku v restauračním zařízení, půjčky zajištěné směnkami byly zakázány novelou zákona o spotřebitelském úvěru, který si došlápl zejména na nepoctivé lichváře a další vydřiduchy. Ti zpravidla rýžovali na bezútěšné situaci klienta a poskytovali mu krajně nevýhodné půjčky, které je v případě zajištění směnkou mohli postavit tváří v tvář exekutorovi.
Jaký produkt volit místo půjčky na směnku?
Pokud opravdu potřebujete půjčit větší či menší obnos peněz a neexistuje jiný způsob řešení, než žádost o půjčku u nebankovní instituce, pak radíme vyvarovat se inzerátům, které půjčky na směnku s poskytnutím ještě dnes nabízejí a raději se zaměřit na známé a léty i řadou klientů ověřené nebankovní společnosti, které nabízejí zajímavé produkty v podobě půjček bez registru, půjček bez dokazování příjmu nebo půjček bez poplatků.