Zařídíme vám krátkodobé půjčky

Ano, tak přesně tak začíná většina inzerátů nabízejících bankovní, či nebankovní finanční produkty. Jen tak mezi námi – do nepříznivé finanční situace se může ze dne na den dostat téměř každý z nás. Pro někoho se východiskem z této situace stanou dávno zapomenuté úspory, někdo může sáhnout po půjčce. Jaké jsou výhody krátkodobých půjček, kde je hledat a kdy jich efektivně využít? Tak na tyto a celou spoustu dalších otázek se vám budeme snažit odpovědět v následujícím článku.

Co jsou to „krátkodobé půjčky“

Jak již samotný název produktu napovídá, jedná se o půjčky, které jsou dlužníkovi poskytnuty na kratší období. Nejčastěji se jedná o pár týdnů, či měsíců. Charakteristické pro krátkodobé půjčky je také skutečnost, že se jedná o menší půjčky, které si lidé častou berou zejména před výplatou.

Kam pro krátkodobé půjčky?

Pokud nevyužíváte klasický bankovní kontokorent, s jinou krátkodobou půjčkou u banky příliš nepočítejte. Bankovní domy sice půjčky zprostředkovávají, ale ve vyšším objemu a na delší dobu. Takovou půjčku do 5 nebo 10 tisíc u českých bank s největší pravděpodobností nenaleznete. Proto je nutno obrátit se se svou prosbou někam jinam – na mysli máme pochopitelně nebankovní společnosti.

Komu jsou krátkodobé půjčky určeny?

Zejména těm, kteří potřebují operativní řešení pro svou nenadálou finanční situaci. Krátkodobé půjčky vám mohou přijít vhod zejména pár dní před výplatou. Tyto dny jsou pro mnohé z nás opravdu krizovým obdobím. Krátkodobé půjčky však využijete také v situaci, kdy potřebujete zaplatit nájem nebo paušál od telefonního operátora a vaše peněženka nebo bankovní konto zeje prázdnotou. Nutno podotknout, že tento typ půjček vás může zachránit před celou řadou finančních nepříjemností. Při výběru krátkodobé půjčky se však vždy držte pravidel zodpovědného půjčování.

Sjednat půjčku