Vsaďte na férovou půjčku – jak ji poznat?

Není nic horšího, než naletět na klamavé sliby poskytovatele a půjčit si peníze nevýhodně a draze. Může vás to totiž dostat až do spárů exekutora, který se rozhodně nebude chovat mile. Bude striktně vyžadovat splacení dlužné částky, a pokud to neuděláte, zabaví vám majetek. Když potřebujete peníze, rozhodněte se správně. Pomůže vám půjčka, která má hned několik důkazů poctivosti!

Poskytovatel požádal jako jeden z prvních o licenci

Možná jste zaznamenali, že nebankovní sektor prochází velkými změnami. Může za to novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince loňského roku (více se o ní dozvíte v tomto článku). Jejím hlavním cílem je výrazně snížit počet poskytovatelů nebankovních úvěrů tak, aby lidé měli jistotu, že si půjčí od seriózního poskytovatele a ne od firmy, která si za půjčení menší částky nestydí účtovat vysoké poplatky.

První úspěch je velký, díky příkazům, že společnost musí nově mít licenci od ČNB a musí prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč, se počet firem snížil o desítky tisíc. ČNB eviduje pouze: 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru, 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele a 16 žádostí o akreditaci. Zjistěte si, jestli má firma o licenci požádáno či nikoliv. Uděláte to snadno na webu ČNB, subjekt vyhledáte podle jména, IČ nebo DIČ.

Nabídkou jde vstříc

Druhým důkazem férového přístupu je samotná online půjčka. Je důležité, aby její podmínky šli klientovi vstříc. Vůbec nejlepší variantou je, když je úvěr nabízen bez poplatku. Taková nabídka je většinou připravena pro všechny, kdo si o úvěr žádají poprvé. Mají tak jedinečnou šanci si půjčování od nebankovní společnosti vyzkoušet. Ukazatelem kvality je také přístup společnosti ke klientům. Měla by být schopna rychle a zcela jasně odpovědět na veškeré dotazy.

Náš TIP: když si potřebujete půjčit výhodně a rychle, podívejte se na nabídku společnosti Via SMS s.r.o. Je to ověřený poskytovatel úvěrů, který si jako jeden z prvních požádal o vydání licence. Nabízí půjčku až do 8000 Kč na 30 dní zcela zdarma!

Sjednat půjčku