Operativní leasing jako možnost financování

 

Uvažujete o pořízení nového automobilu? Pak jistě uvažujete nad možnostmi, které český trh nabízí. Volit můžete mezi pořízením automobilu v hotovosti nebo na finanční leasing. Pokud si přejete mít automobil bez starostí, další možností, kterou byste měli zvážit, je automobil na operativní leasing.

V České republice rozlišujeme dva typy leasingu, a to finanční a operativní. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a proč je mnohdy výhodnější operativní leasing?

Finanční leasing

Finanční leasing spočívá v zapůjčení majetku zákazníkovi až do doby, kdy jej plně splatí. Po dobu splácení automobil patří leasingové společnosti. Zpravidla zahrnuje havarijní pojištění a povinné ručení.

1

zdroj: pixabay.com

Operativní leasing

Při operativním leasingu automobil patří leasingové společnosti i po splacení předem dohodnuté částky. Velkou výhodou operativního leasingu je, že není nutné platit akontaci, a proto je pořízení automobilu touto cestou mnohem výhodnější, co se týče vstupních nákladů.

Na rozdíl od finančního leasingu si firmy u operativního leasingu mohou z měsíčních splátek odečítat DPH v plné výši.

Hertz Lease

Jednou z nejoblíbenějších společností poskytujících operativní leasing v ČR je firma Hertz Lease. V rámci full-service operativního leasingu společnost nabízí bezproblémový dlouhodobý pronájem vozidla bez rizik spojených s financováním, které zahrnuje i související náklady jako dálniční poplatky, poplatek za rádio, silniční daň, servis, pneuservis, asistenční službu nebo vedení elektronické knihy jízd.

Společnost Hertz Lease je stabilní společnost s celoevropskou působností. Má k dispozici široký výběr automobilů určených pro operativní leasing a dbá na osobní přístup k zákazníkům.

Sjednat půjčku