Jakých 5 rizik hrozí při sjednávání nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky jsou v České republice dostupné již více než 10 let a v současné době zažívají snad největší popularitu. Nebankovní půjčku vyzkoušela zhruba třetina obyvatel. Někteří k maximální spokojenosti, jiní se vlastní vinou dostali do tíživé finanční i životní situace. Uvažujete o nebankovní půjčce? Seznamte se s jejími 5 hlavními riziky. Pokud se jich vyvarujete, snadno využijete půjčku ve váš prospěch!

  1. Krátká doba splatnosti

Typickým znakem nebankovní půjčky před výplatou (více o ní na http://vsepujcky.cz/pujcky-pred-vyplatou) je krátká doba splatnosti. Obvykle se pohybuje v rozmezí 7 až 30 dní, někdy je i delší. Poměrně šibeniční splatnost může dovézt žadatele do problémů, protože nestihne úvěr včas splatit a bude se muset potýkat s placením penále.

  1. Nesprávný výpočet

Mnoho žadatelů podléhá lákavosti nebankovní půjčky a bere si úvěr bez rozmyslu. Každý žadatel by měl před posláním žádosti střízlivými očima posoudit svoji finanční situaci. Musí si spočítat, kolik peněz si může půjčit a vzít v potaz i krátkou dobu splatnosti.

  1. Příliš vysoký poplatek

Některé nebankovní společnosti stanovily pro půjčky příliš vysoký poplatek. Aby vám neudělal velkou díru do rozpočtu, musíte ho znát předem. Je lepší si úvěr sjednat u společnosti, která ukazuje poplatek ihned prostřednictvím kalkulátoru.

  1. Podvodné firmy

Hlavně v počátcích působila na území České republiky celá řada podvodných firem, která z žadatelů vylákala peníze v podobě poplatku za půjčku, ale úvěr jim neposkytla. Dnes již takové firmy téměř neexistují. Pokud si půjčku chcete vzít, vsaďte na nebankovní společnost s prokazatelnou pozitivní historií. Seznam seriózních nebankovních společností najdete na vsepujcky.cz.

  1. Jen jako nutnost!

Hlavním smyslem krátkodobé půjčky je, aby pomohla vyřešit aktuální finanční tíseň. Je tu pro chvíle, kdy se nedostává peněz a není jiná možnost, jak je získat. Půjčku si berte jen v případě nutnosti. Neměla by se využívat na koupi věcí, které nepotřebujete. Uvědomte si, že se jedná o úvěr a pokud byste náhodou měli problémy se splacením, mohlo by to vést až exekutorovi.

Sjednat půjčku