Kde zařídit půjčku v Praze?

2Hlavní město Praha žije v současných dnech tou pravou adventní náladou. Není se čemu divit, vždyť první adventní neděle doslova klepe na dveře. Co to pro spoustu z nás znamená? Nákup dárků, pečení cukroví a vánoční výzdobu domku i bytových interiérů. Nutno podotknout, že Vánoce rozhodně nejsou jen časem pohody, dobrého jídla a příjemných chvilek v rodinném kruhu. Pro mnoho z nás vánoční svátky znamenají rapidní úbytek prostředků v peněženkách a na bankovních kontech. Pokud je to i váš případ, na území našeho hlavního města máte hned několik možností, jak tuto nepříjemnou situaci řešit.

Půjčka od banky

Drtivá většina zájemců o půjčku zamíří v první řadě do některého z bankovních domů, které jsou po Praze rozesety v hustých sítích. Pokud splníte poměrně přísné bankovní podmínky, máte vyhráno. Vybírat si můžete z atraktivních produktů, které jednotlivé banky nabízejí. Sáhnete po půjčce před výplatou? Nebo potřebujete větší finanční obnos, kterým zafinancujete nejen vánoční dárky, ale také menší rekonstrukci interiéru? Banka se vám bude snažit vyjít vstříc za každé situace. Pokud jste však měli v minulosti problém se splácením vypůjčených peněz, s největší pravděpodobností se s vámi rozloučí hned ve dveřích. Jaké možnosti máte pak?

Půjčka od nebankovní instituce

Ti, kterým banka zamítne žádost o půjčku, zkusí své štěstí u nebankovní instituce. Tam se většinou setkají s ochotou a to i v případě, že mají záznam v registru dlužníků nebo nemají dostatečný příjem. Ochota nebankovních úředníků půjčovat větší, či menší finanční obnosy je však pochopitelně vyvážena vyššími úroky, případně poplatky za zpracování. Narazit můžete také v případě, že nedodržíte termín splatnosti. Pokud se tak stane, připravte se na vysoké úroky z prodlení, případnou hrozbu exekucí.

Rada na závěr…

Ještě před tím, než zamíříte do banky, či k nebankovnímu poskytovateli půjček si však uvědomte, že mamon, prohýbající se stoly plné jídla a nákladné dárky tu pravou vánoční atmosféru opravdu nenavodí.

Sjednat půjčku