Kde požádat o půjčku a nebýt podveden

Nemá-li se vaše půjčka, která vám měla vytrhnout trn z paty, změnit v noční můru, dejte si při jejím sjednávání velký pozor. Samozřejmostí je dobře si pročíst smlouvu včetně všeho, co je uvedeno malým písmem, a samozřejmě je vhodné porovnat i několik produktů od různých společností.

Prověření věřitele

Nejen věřitelé si většinou prověřují dlužníka, ale i potenciální dlužník by si měl před uzavřením smlouvy prověřit svého věřitele. Při uzavírání půjčky totiž nehraje roli jen výše úroků, poplatků a případných pokut. na našem finančním trhu se totiž bohužel vyskytuje i množství firem, které půjčky pouze slibují, vybírají od lidí nejrůznější poplatky předem a nakonec jim žádné peníze neposkytnou. Jak takovéto podvodné poskytovatele půjček poznáte?

V prvé řadě si v obchodním rejstříku zkontrolujte, zda společnost vůbec existuje, zda souhlasí její adresa a telefonní číslo. Uvádí-li jako jediný kontakt mobilní telefon, příliš důvěry nevzbuzuje.

Poplatky předem

Žádná slušná firma po vás nebude požadovat předem poplatek za službu, kterou ještě neposkytla a možná ani neposkytne. Narazíte však na množství podvodníků, kteří žádají od lidí ve finanční tísni – takoví si přece půjčky berou – předem poplatek za schvalovací řízení. Pokud zaplatíte, s největší pravděpodobností počítejte s tím, že poplatek zinkasují a vám žádné peníze nepůjčí. Výjimkou nejsou ani podvodníci, kteří poté požadují pokuty za fakt, že jste údajným schvalovacím řízením neprošli.

Půjčky po telefonu

Přestože možnost uzavřít půjčku prostřednictvím telefonu samozřejmě existuje, předem si dobře prověřte, zda číslo, na které voláte, je bezplatné nebo zpoplatněno běžnou sazbou. Pozor na čísla začínající 9, zde můžete protelefonovat i několik tisíc korun a operátor na druhém konci linky bude přitom hovor záměrně protahovat. Půjčku zde stejně nezískáte, přestože vás firma většinou s touto nabídkou sama kontaktovala.

Důvěryhodně

Nejjistější je, obrátíte-li se na společnost, se kterou má už někdo váš blízký dobrou zkušenost nebo si alespoň ověřte reference o dané firmě na internetu.

 

Sjednat půjčku