Bezpečně vám půjčíme. Nebojte se podvodu

Potřebujete peníze opravdu rychle a nevíte, na koho se obrátit? Banka vám vaši žádost o půjčku zamítla a nyní vám nezbývá nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní instituci? Rádi vám poradíme, jak a kde si můžete půjčit spolehlivě a bez rizika! Následující praktické tipy mohou zabránit nejednomu podvodu, který na vás může být u nesolidního poskytovatele půjček narafičen.

Shánějte reference

Reference a zkušenosti jsou základ. Společnost, která se nemůže prokázat dostatečnými referencemi, by neměla patřit mezi ty, které požádáte o finanční výpomoc. A kde takové reference hledat? Odpovědí jsou samotné stránky společnosti nebo nejrůznější diskuze na internetu. Zeptat se na zkušenosti můžete také svého okolí. Pamatujte si – čím více spokojených klientů, tím větší bude vaše spokojenost.

Pozor na skryté poplatky a poplatky předem

Pokud společnost slibuje půjčku bez poplatků, ale zároveň po vás požaduje zálohu za vyřízení půjčky, zbystřete! Jestliže tuto zálohu, která se mnohdy maskuje třeba za administrativní poplatky, uhradíte, s největší pravděpodobností se již nikdy nesetkáte ani s takto vynaloženými penězi ani se slíbenou půjčkou. Pozor si dávejte třeba také na to, v jakých intervalech je nutno peníze vracet. Zvláště u nebankovních společností činí tyto intervaly týdny, či dny (ne standardní měsíce).

Nevolejte na předražené telefonní linky

Ačkoli by se již linky se sazbou čítající 70, 90 i více korun za minutu dle novely spotřebitelského zákona v našich končinách vůbec objevovat neměly, opak je pravdou. Slibuje-li věřitel, že vám půjčí a k vyřízení půjčky postačí pouhý telefonát, mějte se na pozoru. Není výjimkou, že telefonní linka s touto vysokou minutovou sazbou vás „na drátě“ zdrží i několik desítek dlouhých minut. A místo slíbené půjčky k vám dorazí pouze několika tisícová faktura od telefonního operátora.

Sjednat půjčku